Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produs destinat comercializarii pe o alta piata decat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produs destinat comercializarii pe o alta piata decat cea europeana

Buna ziua,
doresc sa stiu daca as putea sa fac o reclamatie la Protectia Consumatorului pentru ca mi-a fost vandut un telefon care nu era destinat comercializarii pe piata europeana, nefiind informata de acest lucru.
Este un telefon care s-a stricat cand nu eram in tara. Din cauza ca era un produs destinat pietii asiatice, nu a putut fi reparat in Anglia unde nu aveau piese de schimb. In Romania am incercat in 3 service-uri si nu se gasesc piese de schimb.
Iar firma care l-a comercializat (firma cunoscuta) imi cere pentru reparatie pretul unui telefon nou.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~