avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Condamnat in Germania
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Condamnat in Germania

Dacă am fost condamnat in Germania și cazierul in România mie curat?
Cel mai recent răspuns: Daniela Gratiela , Alte profesii 01:41, 23 Martie 2017
Legea nr. 290/2004 privind cazierul judiciar, art. 5:
(3) Inspectoratul General al Poliției Române, prin Direcția cazier judiciar, statistică și evidențe operative, este autoritate centrală în ceea ce privește schimbul de date înscrise în cazierul judiciar cu statele membre ale Uniunii Europene, în sensul art. 1 alin. (1) din Decizia 2005/876/JAI din 21 noiembrie 2005 a Consiliului privind schimbul de informații extrase din cazierul judiciar, publicată în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene nr. 322 din 9 decembrie 2005.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul operatorilor intracomunitar kerekesmargo kerekesmargo Pers.fizica nerezident asociat unic a unei societati din RO de la ce \"autoritate competenta din Romania al asociatilor \"cere eliberarea cazierului ... (vezi toată discuția)
Cetatenie maghiara kpas2005 kpas2005 vreau sa obtin cetatenia maghiara, si indeplinesc cerintele. Am fost condamnat in norvegia acum un an ,si am executat acolo o sentinta. Va fi asta o problema ... (vezi toată discuția)
Cerere de reabilitare judecatoreasca admisa - termen obtinere cazier MBH MBH Buna seara. In cat timp de la darea sentintei favorabile in cazul reabilitarii se poate elibera un cazier curat. Va multumesc. (vezi toată discuția)