avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare constructie gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare constructie gard

Buna ziua.
Pentru a construi gard stiu ca e necesara a.c. parcela nu a mai fost imprejmuita si nu am alte garduri langa.
Ce acte sunt necesare pentru a construi gardul,mentionez ca e la tara, in camp dar la strada.
Cel mai recent răspuns: Maria MB , utilizator 22:41, 15 Noiembrie 2017
Din ce materiale intentionati sa executati gardul ?
Daca intentionati sa executati imprejmuire cu stalp metalici +plasa sarma,panouri betonate,
este necesar sa solicitati autorizatie de constructie
Diriginte pt construcție gard
ynocentta a scris:

Din ce materiale intentionati sa executati gardul ?
Daca intentionati sa executati imprejmuire cu stalp metalici +plasa sarma,panouri betonate,
este necesar sa solicitati autorizatie de constructie

Maria MB a scris:

ynocentta a scris:

Din ce materiale intentionati sa executati gardul ?
Daca intentionati sa executati imprejmuire cu stalp metalici +plasa sarma,panouri betonate,
este necesar sa solicitati autorizatie de constructie



Iulian.t a scris:

Buna ziua.
Pentru a construi gard stiu ca e necesara a.c. parcela nu a mai fost imprejmuita si nu am alte garduri langa.
Ce acte sunt necesare pentru a construi gardul,mentionez ca e la tara, in camp dar la strada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restaurare gard Danmorar82 Danmorar82 Buna ziua, In jurul blocului nostru avem un gard cu fundatie de beton si plasa de sarma care are nevoie de restaurare. Suntem o asociatie de proprietari si ... (vezi toată discuția)
Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc ... Flavius900 Flavius900 Am cumparat anul trecut in vara un teren si as vrea sa il imprejmuiesc cu plasa de sarma(stalpi de metal infipti in pamant de care sa leg plasa de sarma. Am ... (vezi toată discuția)
Autorizatie gard din plasa de sarma ContSters94154 ContSters94154 Am un teren extravilan (arator) si vreau sa-l imrejmuiesc cu gard din boltari (stalpishori de beton armat) si plasa de sarma. Oare am nevoie de ceva ... (vezi toată discuția)