Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatoria CRDS
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatoria CRDS

Buna ziua ,eu sunt cetatean roman dar cu domiciliu in strainatate,el cetatean turc,spuneti-mi va rog putem sa ne casatorim in Romania? Daca ne casatorim in Turcia dupa putem inregistra casatoria si la ambasada romaniei? Dupa casatorie sotul turc ma va putea insoti in europa fara viza?