Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societate turism
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societate turism

Bună seara,

Încep prin a spune ca sunt absolut nou în acest domeniu cu experiență 0.
Dețin un teren de aproximativ 500 de metri pătrați în Eforie Nord intravilan și doresc să inițiez o afacere finanțată prin Fonduri Europene pentru Start-UP. Din câte am înțeles există un proiect în curs de aprobare care finanțează tinerii întreprinzători care se află la început de drum în diferite domenii, prin care și turismul.
Ideea mea este următoarea:
Pe spațiul mai sus menționat sa construiesc 8 / 10 cabane din lemn pe 4x4 în scopul închirierii acestora de către turiști pe timpul verii.

Problema este ca nu am nici cea mai mică idee de unde aș putea să încep, cum am anticipat sunt la început de drum.
Am încercat sa obțin un credit de la bancă pentru acest proiect și răspunsul a fost negativ (am nevoie de cel putin 2 bilanțuri contabile pe care să execute o analiza) și eu sincer nici societatea nu am creato.

Întrebare:
- Există posibilitatea de a obține fonduri Europene pentru Start-UP în turism societatea fiind nouă, dacă da cum ?

Doresc cât mai multe sfaturi constructive, vă rog !

Mulțumesc anticipat !
~ Conținut șters la cerere ~