Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale audiovizual
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

audiovizual

Ma confrunt cu urmatoarea situatie:
Platesc taxa de radiodifuziune pe persoana fizica. Zilele trecute mi a sosit o instiintare de plata a taxei, pe persoana juridica. Mentionez ca sediul societatii este la domiciliul meu. Este corect sa platesc de doua ori aceeasi taxa?
Stiu ca o firma careia ii tin contabilitatea , a depus la CEZ o notificare in care anunta ca nu are receptoare radio si nici aparate TV , si nici nu plateste taxa radio-tv !