Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... intentare partaj persoana domiciuliu necunoscut
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

intentare partaj persoana domiciuliu necunoscut

Buna ziua! As vrea sa stiu cum procedeaza instanta in cazul intentarii unui proces de partaj, daca sotul nu sta in fapt la adresa mentionata in C.I. si nu vrea sa-i comunice sotiei actuala adresa de domiciliu. De asemenea, va rog sa-mi spuneti daca hotararea judecatoreasca dezavantajoasa pentru sot (acesta neprezentandu-se la procese si nesustinandu-si cauza) are acceasi putere de executare. Multumesc tuturor pentru sfaturi. Elena
Citarea paratului prin publicitate intr-un ziar national este solutia in acest caz. Astfel, fostul sot nu poate invoca neindeplinirea procedurii de citare.
Multumesc!