Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anulare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anulare permis

Dupa cât timp se poate recupere permisul de conducere in cazul amenzii penale
6 luni de la momentul platii amenzii penale persoana se poate prezenta pentru sustinerea examenului pentru obtinerea permisului. Aceasta in conditiile in care permisul a fost anulat