Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis conducere

Nepotul meu, a luat examenul de sala, pentru permis in Bucuresti si mai are 4 luni pana la expirarea scolii .A sustinut examenul de traseu, l-a picat iar acum lucreaza in alta localitate, avand mutatie acolo pe Arad, poate sustine examenul de traseu in Arard, sau trebuie neaparat sa mearga la Bucuresti.
Va multumesc anticipat pt raspuns.
Ordinul Ministrului Afacerilor Interne nr.268 din 2010 permite examinarea si in orasul in care este stabilita resedinta. Pentru a nu aparea niciun fel de problema verificati si la nivelul serviciului public comunitar Arad.