Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodia daca tatăl e plecat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodia daca tatăl e plecat

Buna ziua,in legătură cu,custodia între soti in cazul divortului;tatăl e mereu plecat in strainatate,aprox o luna plecat,doua sapt acasa,si vrea custodia totala,nu are locuinta personală,locuieste împreună cu părinții,fetita are 4 ani!Mama lucrează in oras unde si locuieste au împreună luat un apartament anl;mentionez ca el acum locuieste cu părinții si fetita la ei!el incontinuare amenințând-o ca o poarte prin tribunal daca nu accepta custodia totala!
Va multumesc!
Daca obține el copilul în funcție de situație ar putea obține în timp custodia exclusivă.
Nu în acest proces.
E bine să îl castigati dvs. ca sa nu mai aiba nicio șansă.
Daca ambii parteneri cad de acord de pot face astea la notar?
da, pot divorta la notar si autentifica un acord parental.
Bineinteles. doar ca notarul nu poate lua act de custodia exclusiva