Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri in loc de numerar la salar!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri in loc de numerar la salar!

Buna ziua ! Sunt agent de securitate la o firma de paza cu sediul in Bucuresti.Cât de legal este cum procedeaza ? 3 sferturi bani si 1 sfert bonuri de 15 lei , eu zic ca nu este ok. Ce trebuie sa fac ? Va multumesc !!
Plata in natura a unei parti din salariu, in conditiile stabilite la art. 165 C.mun., este posibila numai daca este prevazuta expres in contractul colectiv de munca aplicabil sau in contractul individual de munca.