Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor salarial arhiva
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor salarial arhiva

Sporul pentru arhiva a fost aprobat de catre consiliul local,acum intrebarea de care ma lovesc la nivel de institutie este:
-care este baza legala pentru sporul de arhiva(spor de toxicitate)?
-intre ce limite este stabilit acest spor?
Baza legala este hotararea de Consiliu care stabileste si cuantumul sporului.