Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CE PENSII SE MARESC DE LA 1 IULIE 2017 SI CARE ESTE ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CE PENSII SE MARESC DE LA 1 IULIE 2017 SI CARE ESTE CUANTUMUL EFECTV AL INDEXARII ACESTORA ?

Buna ziua ! As vrea sa stiu mai exact,daca pensia de invaliditate si indemnizatia de handicap se maresc de la 1 iulie 2017 si care este valoarea efectiva a indexarii lor,daca e cazul ? Mentionez faptul,ca sunt pensionat medical cu gr.2 de invaliditate(520 lei) si am handicap permanent in grad accentuat(272 lei). Daca se poate sa specificati in raspuns si rezultatul concret,calculat conform legislatiei in vigoare. Multumesc ! :(
sharky48, utilizator
INDEMNIZAȚIA DE HANDICAP SE MAJOREAZĂ ÎNCEPÂND CU LUNA IANUARIE-2018.
Pentru gradul accentual, indemnizația se va majora de la 272 lei cât va fi până în decembrie-2017, la 480 lei în ianuarie-2018.