Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Roaming
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Roaming

Buna ziua,
Sotul meu sta plecat cate o luna in olanda si 1 saptamana revine in romania.Pentru a putea comunica foloseste o cartela de la Vodafone Prepay.
Este normal sa primeasca acest sms si sa i se ceara sa faca dovada ca locuieste in Ro sau este inca un abuz din partea Vodafone

ATENTIE! Conform monitorizarii Vodafone Romania, serviciul de roaming este utilizat cu incalcarea prevederilor legale, activitatea SIM-ului tau fiind preponderent in Roaming. Conform legislatiei, oferta ta de roaming este disponibila doar pentru calatorii ocazionale in afara tarii, in limitele utilizarii rezonabile. Pentru a evita suprataxarea (euro credit: 0.032/minut apelat, 0.0108/minut primit, 0.0075/MB, 0.01/SMS), trebuie sa iti modifici imediat comportamentul de consum si sa faci dovada ca locuiesti in Romania prin prezentarea documentelor relevante si a SIM-ului intr-un magazin Vodafone Romania. Trimite SMS gratuit la 2828 in maxim 24h cu: DORESC PROGRAMARE si te vom contacta pentru a programa vizita intr-un magazin Vodafone Romania. Detalii aici: www.vodafone.ro/roaming-prepay
Da, vor sa evite abuzul. Nelimitat, nu e de fapt nelimitat si cu atat mai putin in roaming.
Sunati-l mai des dvs decat el.
Problema e ca si-a luat cartela special pt asta, de ce nu a luat abonamentul ? sau nu are ?
gi-jane2, moderator
De 4 ani are aceasta cartela si sta plecat in afara de 2 ani ,pana acum cred ca a incarcat cu mai bine de 300 euro in ultimi 2 ani.Nu cred ca sa intamplat sa ma sune de mai mult de cinci ori intr-o luna mai mult il sun eu pe el.Cartela nu a fost cumparata acum special ,este vorba de nr de telefon sa nu il piarda dar ne vom porta pe abonament la alta companie
Mda, nu ati dat detalii de la inceput. Sa se lamuresca sotul direct cu ei cand va veni.