Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... parola revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

parola revisal

buna ziua,
cum obtin exact o parola noua pe o firma nou infiintata?
am formularul completat, imputernicire, cui, buletin; trebuie sa fac o prima generare?
Cand depuneti prima inregistrare in Revisal, cu formularele necesare mergeti la ITM si vi se elibereaza pe loc parola.
1. Pentru prima depunere la sediul inspectoratului teritorial de munca a registrului adresa de inaintare este insotita de : o copie a certificatului de inmatriculare la registrul comertului, a certificatului de inregistrare fiscala, respectiv o copie a actului de identitate in cazul angajatorului persoana fizica. suport magnetic CD, discheta 3,5 inch/1,44 MB sau medii de stocare USB

2.Obtinerea numelui de utilizator si a parolei se face la sediul inspectoratului teritorial de munca in a carui raza teritoriala angajatorul isi are sediul sau domiciliul, in baza prezentarii urmatoarelor documente:
a) solicitare scrisa pentru eliberarea numelui de utilizator si a parolei;
b) imputernicire semnata si stampilata de angajator, in cazul in care persoana care solicita obtinerea numelui de utilizator si a parolei este alta decat reprezentantul legal al angajatorului;
c) copie de pe certificatul de inmatriculare;
d) copie a actului de identitate al persoanei imputernicite.

Multumesc frumos.