avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare anexa - extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare anexa - extravilan

Am construit pe teren extravilan ( 20 metri de la ultima casa construită in intravilan) o casa , având o autorizație de construcție pentru anexa gospodărească; de asemenea am și un proces verbal de Receptie finalizare lucrări. Problema este ca nu o pot intabula. Ce mă sfătuiți ? Mulțumesc anticipat .
Cel mai recent răspuns: mariuss86 , utilizator 10:35, 16 Octombrie 2017
mariuss86 a scris:

Am construit pe teren extravilan ( 20 metri de la ultima casa construită in intravilan) o casa , având o autorizație de construcție pentru anexa gospodărească; de asemenea am și un proces verbal de Receptie finalizare lucrări. Problema este ca nu o pot intabula. Ce mă sfătuiți ? Mulțumesc anticipat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare anexa gospodărească - extravilan mariuss86 mariuss86 Am construit pe teren extravilan ( 20 metri de la ultima casa construită in intravilan) o casa , având o autorizație de construcție pentru anexa ... (vezi toată discuția)
Seara buna, construiesc o anexa gospodareasca (teren extravilan), ... Z4nder Z4nder Seara buna, Construiesc o anexa gospodareasca (teren extravilan), am autorizatie, numar de inregistrare de la ISC si primarie legat de anuntul inceperii ... (vezi toată discuția)