Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Seara buna, Construiesc o anexa gospodareasca (teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Seara buna, Construiesc o anexa gospodareasca (teren extravilan), ...

Seara buna,

Construiesc o anexa gospodareasca (teren extravilan), am autorizatie, numar de inregistrare de la ISC si primarie legat de anuntul inceperii lucrarii. Pana la etapa de intabulare, ce acte, facturi, trebuie sa colectez?
Multumesc
Teoretic proiectantul trebuie sa se ocupe de tot pana la receptia lucrarii si sa va indrume. Sunt multe de facut si nu pot redacta aici intr-un simplu mesaj.
Multumesc de raspuns. O anexa gospodareasca trebuie intabulata? Ce se intampla daca nu este intabulata? Procesul verbal la finalizarea lucrarii se poate obtine daca nu am procese verbale pt faze determinante?