avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formular bilanț
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formular bilanț

Bună ziua


Aș dori o opinie din partea contabililor și nu numai cu privire la următorul aspect:

- formularul de bilanț semestrial de anul acesta cuprinde, în secțiunea datelor informative, credite externe pe termen scurt, respectiv credite externe pe termen lung. Nu văd nicăieri elementele de credite interne. Formularele anilor precedenți cuprindeau și pe acestea.
Care este explicația? Este o eroare a ANAF-ului, sau este o noutate pe care nu am aflat-o încă?


Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 18:24, 9 August 2017
Acesta e formularul, cu el lucram. E facut de ANAF, nu de noi, de contabilii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant necorelat cu formularul 30 ByaDolo ByaDolo Buna ziua, Am depus un bilant pt un SRL gresit, in sensul ca datoriile din formularul 10 nu sunt corelate cu formularul 30. Am avut credite bancare pe ... (vezi toată discuția)
Neplatitor tva emite facturi cu tva. DinuCristina DinuCristina Buna ziua Va rog respectuos sa ma ajutati in urmatoarea problema extrem de complicata . Ce trebuie facut pentru a indrepta greselile facute la o ... (vezi toată discuția)
Contabilitate ong (asociatie) ContSters125323 ContSters125323 4 membrii fondatori doresc sa infiinteze o asociatie (ong), iar in acest an - 2010, asociatia nu va avea activitate ( eventual va incasa cotizatia de la ... (vezi toată discuția)