Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Formular bilanț
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Formular bilanț

Bună ziua

Aș dori o opinie din partea contabililor și nu numai cu privire la următorul aspect:

- formularul de bilanț semestrial de anul acesta cuprinde, în secțiunea datelor informative, credite externe pe termen scurt, respectiv credite externe pe termen lung. Nu văd nicăieri elementele de credite interne. Formularele anilor precedenți cuprindeau și pe acestea.
Care este explicația? Este o eroare a ANAF-ului, sau este o noutate pe care nu am aflat-o încă?

Vă mulțumesc!
Acesta e formularul, cu el lucram. E facut de ANAF, nu de noi, de contabilii.