Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale daca inchei un contract de inchiriere spatiu comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

daca inchei un contract de inchiriere spatiu comercial

Va rog fumos sa-mi spuneti si mie daca ,inchei un contract de inchiriere spatiu comercial in urma unei licitatii cu strigare,pe firma existenta in momentul de fata,iar dupa o luna ,infiintez o noua firma,pot cesiona contractul in favoarea firmei nou infiintate? trebuie sa va spun ca este vb de un spatiu comercial din cadrul unei unitatii militare,credeti ca asta ar fi o problema? Mentionez faptul ca firma nou infiintata,va fi tot pe numele meu. multumesc.
Puteti face o asemenea operatiune insa este nevoie, de principiu si de acordul unitatii militare in cadrul careia exista spatiul comercial
Depinde de clauzele contractului de inchiriere... daca va este permisa cesiunea sau nu, si in conditii va este permisa.