Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salar
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salar

Executorul a trimis si la banca si la societate adresa de poprire pe salar si nu este legal sa mi se retina de doua ori. Ce se poate face?
Ii puteti solicita sa transmita catre banca un inscris din care sa reiasa ca vi se opreste deja din salariu. Alta solutie ar fi contestatia la executare silita - dar este de durata. Normal, executorii transmit catre banca adresa de ridicare a popririi daca observa ca suma se recupereaza din drepturile salariale.