Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recurs
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recurs

Buna ziua,
Va rog sa mi spuneti daca se poate face recurs pt o speta pe contencios administrativ (obligatia de a face),care este termenul si in ce conditii se poate face,avand in vedere ca actiunea (un singur dosar)pe tribunal este colectiva, (24 de persoane) si sentina a fost respingere ca fiind cerere neintemeiata,iar dosarele s au disjuns la judecatorie (individual).
Multumesc frumos.
In contencios administrativ : Hotărârea pronunţată în primă instanţă poate fi atacată cu recurs, în termen de 15 zile de la comunicare.