avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Credit neplătit în Anglia, consecințe
Discuție deschisă în Executare silită

Credit neplătit în Anglia, consecințe

Am luat 10.000 de lire din anglia....ce se intampla daca părăsesc anglia de finitiv si ma întorc în românia?!!
Cel mai recent răspuns: Andy1234 , utilizator 22:51, 18 Octombrie 2020
Daca nu platiti creditul puteti fi executat silit,consultati un avocat local ptr.detalii
in UK nu este ca, in RO . Te declari falimentar si asta este .Timp de 6 ani esti in black list si nu poti face nici macar un abonament la tel.
Ultima modificare: Luni, 18 Septembrie 2017
aikidoro, utilizator
Ok ms frumos pt sfat.o sa ma adresez instanței în uk sa vad ce se poate face ...
Dar dacă aș avea un abonament la telefon neplătit în jur de 600 de lire aș putea avea probleme în România?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datorie de 3900 lire neplatita în anglia IonutAdrian97 IonutAdrian97 Datorie de 3900 lire neplatita în Anglia În anul 2019 mi-am cumpărat un laptop in valoare de 3900 de lire de la o firma din Anglia de electrocasnice, genul ... (vezi toată discuția)
În ce fel te poate afecta în romania dacă ai declarat faliment personal în uk? robert.alexandru robert.alexandru Buna .As dori sa intreb in ce fel te poate afecta in Romania daca ai declarat faliment personal in Anglia. (vezi toată discuția)
Permis anulat in anglia Nline2003 Nline2003 Buna ziua, ma numesc Muresan Catalin si m-am mutat in anglia acum 3 ani dupa ce mi-am luat permisul de conducere in romania, avand domiciliu in anglia a ... (vezi toată discuția)