Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Autorizatie stivuitorist pierduta in Belgia anul ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Autorizatie stivuitorist pierduta in Belgia anul trecut?

Ce trebuie sa fac pentru a obtine un duplicat la autorizației?
Sa solicitati un duplicat autoritatii care a eliberat autorizatia.
Trebuie lamurite niste aspecte:
-detineti document emis de ISCIR Romania sau de institutia de profil din Belgia ?
-la data pierderii autorizatiei prestati activitate in Romania, erati angajat printr-o firma romaneasca de plasare forta de munca si lucrati la o firma in Belgia sau erati angajat direct la o firma din Belgia ?
-ati pierdut autorizatia ca document sau vi s-a retras in urma producerii unui eveniment pentru care ati fost gasit respunzator ?
Este posibil ca un duplicat dupa autorizatie sa puteti obtine numai dupa absolvirea unui curs de perfectionare.
De mutat discutia la sectiunea ssm-protectia muncii.