Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorie

Buna ziua,

Am împrumutat anul trecut o suma de bani, ce trebuia sa o primesc in 2 luni. A trecut un an si nu s-a întâmplat nimic, Ba mai mult persoana in cauza nu Răspunde la telefon sau mesaje. Am reușit sa il pun sa scrie o hârtie de mâna unde recunoaște ca are de imi restituit bani, dar a scris ca imi va da in fiecare luna, intr-un cont bancar o suma mica de bani pana ajunge sa imi înapoieze banii. Credeți ca as putea sa il dau in judecată si sa imi recuperez banii? Mulțumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Din păcate nu a fost nimeni de fata cand am dar banii. E specificata toată suma de bani pe hârtie si am mesaje pe Facebook, dar nu stiu cat ma pot ajuta ca si proba intr-un proces.
~ Conținut șters la cerere ~