avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dilema!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dilema!!

Buna ziua!!sunt asistent personal al fiicei mele cu gr de handicap grav 1 ,platita din fonduri publice,si am un al doilea servici,acum ma obliga sa imi fac cerere de demisie si sa raman doar cu un singur servici.....care e legea clar???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:53, 5 Octombrie 2017
Daca sunteti amabil,concret ce am de facut???va multumesc mult
Sa refuzati sa va dati demisia si sa insistati pe modificarea programului de munca la unul dintre angajatori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, daca sunt angajat ca si asistent personal cu 8 ore, ... simomates simomates Buna ziua, Daca sunt angajat ca si asistent personal cu 8 ore, CIM, incheiat cu o primarie din judet si ulterior am participat la un concurs pentru o ... (vezi toată discuția)
Cumul functii cioarec carmen cioarec carmen Pot cumula salariul meu din mediul privat program 4 ore cu salariul de asistent personal al mamei mele . (vezi toată discuția)
Schimbare loc de munca Robert19831983 Robert19831983 Buna ziua, Vreau sa imi schimb locul de munca iar noul angajator ma forteaza sa demisionez de la actualul job si apoi imi face CIM. Eu as dori sa fac intai ... (vezi toată discuția)