Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... comisie de disciplina
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

comisie de disciplina

pot cere sa fiu insotit de un avocat la comisia de disciplina
In cursul cercetarii disciplinare prealabile salariatul are dreptul sa formuleze si sa sustina toate apararile in favoarea sa si sa ofere persoanei imputernicite sa realizeze cercetarea toate probele si motivatiile pe care le considera necesare, precum si dreptul sa fie asistat, la cererea sa, de catre un avocat sau de catre un reprezentant al sindicatului al carui membru este. (art.251 alin.4 C.mun.)

In speta, puteti fi asistat la cererea dvs de catre un avocat la cercetarea disciplinara.
Cornel Vasile, Consilier juridic