Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificatul de nastere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificatul de nastere

Buna ziua.
Numele legal este frauda? Daca certificatul de nastere este un Copyright cum asa zisele autoritati fura adica face frauda cu numele persoanei naturale?
Nu are consimtamantul celui ce poarta numele.
oare ce oti vrea sa ziceti ?
Omul cand se naste este fiinta vie naturala cu un nume suveran cazul meu robertmarius.
Tatal tau ce face apoi: obligat indirect de stat sa te inregistreze adica te abandoneaza statului adica corporatia ROMANIA. ROMANIA ne mai fiind tara. Studiati legile pana la 1850 in coace.
Dupa inregistrare statul ti-a pregatit un CNP, adica o PERSOANA. PERSONA din latina = actor, masca, ceva fictiv. Cautati si invatati etimologia cuvintelor, origini, anul aparitiei si fonetica.
CORPORATIE inseamna corp mort. LEGAL de fapt este ILEGAL.
robertmarius, utilizator
Bună seara,

Pe forumul nostru nu puteți găsi sprijin pentru problema pe care doriți să o puneți în discuție.

Mulțumim anticipat pentru înțelegere, o seară frumoasă.