Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Valabilitate numere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Valabilitate numere

Buna ziua,
Va rog frumos ajutati-ma cu o lamurire.
Am cumparat o masina cu numere de franta la mijlocul lunii octombrie de la o socitate inregistrata in Bulgaria care a cumparat-o de la proprietarul din Franta pe 03 iulie 2017(data care apare pe talonul francez).
Mai pot circula cu acele numere in Romania? Daca da, cat timp?
Multumesc frumos.
iust79, utilizator
In 30 de zile de la data contractului de vanzare cumparare trebuie sa va inregistrati vehiculul la directia taxe si impozite locale, ceea ce presupune si inmatricularea lui in Romania.