Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Dispute domenii
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Dispute domenii

Am cumparat acum 2 ani un domeniu, gen avocat-net.ro* , si m-am trezit in vara cu o alta firma (mult mai veche) care detinea avocatnet.ro* ca vor sa inchid imediat domeniul si sa il cedez lor, ca n-am dreptul. As fi acceptat daca ne itelegeam dar n-am avut cu cine. Am fost reclamat la WIPO si m-am trezit cu o decizie favorabila celeilalte firme doar datorita faptul ca cealalta firma e straina si are vechime, si a mea nu.
Registrar-ul domeniului, va ceda dreptul de folosire al domeniul daca nu initiez un proces in termen de 14 zile.
Ma puteti ajuta cu un model de chemare in judecata ?
Va multumesc!
Pana sa faceti cererea de chemare in judecata (cu care nu va pot ajuta), va rog sa cititi comunicatele WIPO, incepand cu acesta (sper ca website-ul sa permita afisarea linkului extern).
[ link extern ]
Din ce am citit eu, va trebui sa va demonstrati buna credinta, ceea ce e al naibii de complicat.
adriandimitriu, utilizator