Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Refacere revisal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Refacere revisal

Deoarece am avut pb cu calculatorul a trebuit sa refac manual Revisalul. Am avut toate informatiile si tinand cont ca angajatorul are doar un salariat, operatiunea nu a fost complicata. Intrebarea mea este cum procedez dupa aceea. Dau "generare registru" la sfarsit dupa ce introduc toate modificarile, sau dupa fiecare modificare? Mai este necesar sa trimit aceste informatii la ITM? Ideea este ca acum in decembrie conform noilor modificari la Codul Fiscal trebuie trimis iar Revisalul. Daca dau atunci "generare registru" se transmit la ITM toate informatiile de la inceput. Cum e corect?
Dati generare REGISTRU dupa efectuarea tuturor modificarilor ... Daca dati atunci "generare registru" se transmit la ITM toate informatiile de la inceput.
Cornel Vasile a scris:

Dati generare REGISTRU dupa efectuarea tuturor modificarilor ... Daca dati atunci "generare registru" se transmit la ITM toate informatiile de la inceput.

vio38 a scris:

Cornel Vasile a scris:

Dati generare REGISTRU dupa efectuarea tuturor modificarilor ... Daca dati atunci "generare registru" se transmit la ITM toate informatiile de la inceput.

Adica dupa ce am reintrodus toate datele dau "generare registru" fara sa mai trimit la ITM fisierul , urmand ca in decembrie cand voi modifica salariul pentru ianuarie 2018 sa dau o noua generare care sa cuprinda doar aceasta ultima modificare? Am inteles bine? Multumesc pentru raspuns!
vio38, utilizator
Ati inteles bine, intrucat modificarile erau deja transmise la ITM si doar ce faceti in decembrie nu apoare in REVISAL.
Cornel Vasile a scris:

Ati inteles bine, intrucat modificarile erau deja transmise la ITM si doar ce faceti in decembrie nu apoare in REVISAL.