Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inchiriere apartament (spatiu locativ) unei firme
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inchiriere apartament (spatiu locativ) unei firme

Un apartament din bloc a fost inchiriat de catre proprietarul lui unei firme, fara a cere acordul asociatiei de proprietari si pe cel al proprietarilor apartamentelor invecinate.
Ce se poate face in acest caz ?
Multumesc !
Pe mine ma zapaceste stilul asta cu abrogari si modificari.
Ma uimesc cei de specialitate cum reusesc sa se descurce intre atatea modificari.

Dar articolul 42 din legea 230/2007 a fost si el abrogat prin vreo lege ulterioara ?
TTina a scris:

....
Dar articolul 42 din legea 230/2007 a fost si el abrogat prin vreo lege ulterioara ?

Nu a fost abrogat. Este încă în vigoare.
Multumesc.
In acest caz ma puteti sfatui ce anume trebuie sa facem ?
Unde anume trebuie sa ne adresam pentru a sesiza ca s-a schimbat destinatia apartamentului (prin inchirierea acestuia unei firme) fara acordul proprietarilor care se invecineaza cu proprietatea inchiriata si fara avizul comitetului executiv al asociatiei de proprietari ?