Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa

Buna
Sunt angajata la o firma privată
Poate să îmi de-a bonuri de 10 lei din momentul ce acestea sau majorat la 15 lei in acest moment?
Cu stima
D-a :)
Valoarea unui tichet de masa a fost stabilita la 15,09 lei. Aceasta este suma maxima care poate fi inscrisa pe un tichet de masa, insa angajatorii nu sunt obligati prin lege sa ofere bonuri de masa numai cu aceasta valoare inscrisa.