avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa

Buna
Sunt angajata la o firma privată
Poate să îmi de-a bonuri de 10 lei din momentul ce acestea sau majorat la 15 lei in acest moment?
Cu stima
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:46, 29 Noiembrie 2017
D-a :)
Valoarea unui tichet de masa a fost stabilita la 15,09 lei. Aceasta este suma maxima care poate fi inscrisa pe un tichet de masa, insa angajatorii nu sunt obligati prin lege sa ofere bonuri de masa numai cu aceasta valoare inscrisa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoare tichet de masa Buruiana Alina Buruiana Alina Buna ..... avand in vedere ca in conformitate cu ORDIN Nr. 625/2017 din 3 mai 2017 valoare unui tichet de masa pentru SEMESTRUL I 2017 nu poate depăşi ... (vezi toată discuția)
Bonuri masa de 9.41 oferite de firma in ianuarie 2017 ! andutzuzu andutzuzu Buna ziua ! Explicati-mi va rog, de ce o anumita firma unde sunt angajat imi ofera bonuri de masa cu valoarea de 9.41 in ianuarie 2017 ? Multumesc (vezi toată discuția)
Valoare tichete de masa robertsega32 robertsega32 Am vazut ca s au marit iar tichetele de masa. Ce inseamna asta? Angajatorii sunt obligati sa dea tichete la valoarea mentionata in Ordin, s au pot opta pentru ... (vezi toată discuția)