Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Prestare de serviciu intracomunitar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Prestare de serviciu intracomunitar

O soc din ro platitoare de tva trim emite prima fact externa de prest serv studiu de fezabilitate fact e scutit de tva? Fiind prest externa schimba tva trim în Tva lunara?
Daca beneficiarul este persoana impozabilă atunci este fara TVA.

Nu se schimba perioada fiscala decat la achizitii intracomunitare de bunuri.