Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contractul de comodat trebuie intocmit numai la ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contractul de comodat trebuie intocmit numai la notariat?

Contractul de comodat trebuie intocmit numai la notariat?AM UN SRL SI AM SEDIUL FIRMEI LA APARTAMENTUL LA CARE LOCUIESC.AM CONTRACT DE COMODAT DAR NU ESTE FACUT LA NOTARIAT.ESTE VALABIL?
Este PERFECT valabil!
=D>
Sper ca nu ati uitat sau nu uitati sa-l declarati si la fisc si sa luati numar de inregistrare !
Oricum avand sediul societatii in acel apartament este clar ca a fost declarat la Oficiul Registrului Comertului, deci a fost facuta inregistrarea lui. La fisc nu este nici o problema daca a uitat sa-l inregistreze fiindca amenda este mica si poate face inregistrarea ulterior.:D
NU L-AM INREGISTRAT LA FISC......IN CAT TIMP SE DECLARA?MULTUMESC!
Nu exista un termen anume in care trebuie declarat , dar cheltuielile devin deductibile din momentul inregistrarii la fisc !