Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii mele si cât costa ?

unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii mele si cit costa ?
Gasiti o lista cu experti tehnici judiciari pe site-ul Ministerului justitiei
[ link extern ]
Expertizele grafologice se fac de catre experti din cadrul INC.
Puteti contacta pe internet un expert grafolog care nu este expert judiciar. Scrieti - expert grafolog si dati clik.
Costurile expertizei sunt stabilite prin contractul incheiat intre parti. Fiecare expert are tariful sau in functie de pregatirea sa academica, complexitateaa expertizei, etc.
Daca ulterior veti avea nevoie de expertiza in cadrul unei actiuni in instanta, o expertiza efectuata de un expert tehnic judiciar va fi avuta in vedere de catre instanta de judecata. O expertiza extrajudiciara nu va fi avuta in vedere de instanta de judecata.
MULTUMESC