avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 450 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii mele si cât costa ?

unde pot face o expertiza grafologica a semnaturii mele si cit costa ?
Cel mai recent răspuns: metulica , utilizator 08:49, 15 Decembrie 2017
Gasiti o lista cu experti tehnici judiciari pe site-ul Ministerului justitiei
[ link extern ]
Expertizele grafologice se fac de catre experti din cadrul INC.
Puteti contacta pe internet un expert grafolog care nu este expert judiciar. Scrieti - expert grafolog si dati clik.
Costurile expertizei sunt stabilite prin contractul incheiat intre parti. Fiecare expert are tariful sau in functie de pregatirea sa academica, complexitateaa expertizei, etc.
Daca ulterior veti avea nevoie de expertiza in cadrul unei actiuni in instanta, o expertiza efectuata de un expert tehnic judiciar va fi avuta in vedere de catre instanta de judecata. O expertiza extrajudiciara nu va fi avuta in vedere de instanta de judecata.
MULTUMESC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertiza grafica /grafologica extrajudiciara ? oanaportar oanaportar Un coleg a spus ca nu-i apartine o semnatura care apare pe un act al unitatii. 1. - Pentru a dovedi acest lucru, acesta, ca si persoana fizica, poate ... (vezi toată discuția)
Certificare semnatura IONICA VADUVA IONICA VADUVA As dori daca ma poate indruma cineva, cum pot obtine si cam cat ar costa sa se faca o verificare a unei semnaturi pe un document, semnatura pe care eu nu o ... (vezi toată discuția)
Pt o semnatura la grafolog mariuta1970 mariuta1970 am o intrebare pt a dovedi ca o semnatura de pe un act de vanzare cumparare este originala sau falsa ce trebuie sa fac trebuie nujmai de instanta facuta ... (vezi toată discuția)