Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Situație complicată într-o succesiune. Îmi puteți ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Situație complicată într-o succesiune. Îmi puteți explica drepturile fiecărei părți?

Buna seara, as dori sa aflu care este cota de mostenire a acestor 2 parti (cred ca in cazul sotiei ea are dreptul la cota parte a ceea ce s-a facut din momentul casatoriei? ) in cazul urmator : a murit sotul,era casatorit de 3 ani (a 2-a oara) cu actuala vaduva,(aceasta nu are copii) si are o singura fiica ? Casa construita de mai multi ani nu este gata inca,dar procesul-verbal de constatare este facut dupa ce sotii s-au casatorit legal. Ce cota mosteneste sotia vaduva si ce cota fiica ? Ce avea dinaintea casatoriei decedatul ( masina,etc ) se mai imparte ? Va multumesc anticipat si va doresc La Multi Ani !
Manuela Rășină, administrator
Va multumesc f. mult,am inteles perfect;va doresc sa aveti un An Nou Fericit ,cu sanatate si cu tot ceea ce va doriti, La Multi Ani !