Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Înființare II
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Înființare II

Buna ziua! As dori sa înființeze un PFA sau II pentru a practica terapii alternative (masaj terapeutic, reflexoterapie, osteopatie, fitoterapie, cristaloterapie) si nu stiu ce as putea sa fac ca sa mi se aprobe codul CAEN 8690 alte activitati referitoare la sănătatea umană care la PFA am văzut că nu il aproba registrul comerțului. La II ar merge? Ce as putea sa fac?
Am auzit ca au mai pățit oameni pentru că nu le aproba decât dacă făceai pfa la finante, un pfi. Si din aceasta cauza ma intreb daca nu cumva e vina celor de la registru comerțului, ori ar aproba pe II.