Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari in revisal

Buna ziua
Conform HOTĂRÂRE Nr. 905/2017 din 14 decembrie 2017, la art.4 alin.3 : " Orice modificare a datelor prevăzute la art. 3 alin. (2) lit. h) se transmite în registru în termen de 20 de zile lucrătoare de la data producerii modificării. Excepţie fac situaţiile în care modificarea se produce ca urmare a unei hotărâri judecătoreşti când transmiterea în registru se face în termen de 20 de zile lucrătoare de la data la care angajatorul a luat cunoştinţă de conţinutul acesteia."
Sa inteleg ca din nou s-a revenit ca orice modificare se poate face in termen de 20 zile lucraotoare?
Multumesc
Sa inteleg ca doar modificarea salariului se poate face in prezent cu 20 de zile lucratoare?
In prezent, pana la 31.03.2018 ,se poate transmite orice modificare de salariu.