Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cat costa intabularea unei case
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cat costa intabularea unei case

cat costă intabularea unei case si ce acte sunt necesare. mentionez ca casa este intabulata pe fiica mea si vreau sa o intabulez pe mine.
În primul rând trebuie încheiat un act intre dvs si fiica, in baza caruia sa opereze intabularea dreptului dvs de proprietate la Cartea Funciară.
Strict intabularea e 0,15% din valoarea tranzacției.
Apoi se adaugă costurile perfectarii actului, care depind de felul acestuia și de imobil (zona, suprafața casei, a terenului, categoria de folosință etc)
Buna! Cat m.ar costa o intabulatie la casa ?Casa are 428m plus teren intravilan 4608