Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Privilegiu imobiliar,
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Privilegiu imobiliar,

Revin cu intrebarea, ca persoana fizica cum pot afla daca o asociatie de proprietari a instituit un privilegiu imobiliar asupra unui apartament din cadrul asociatiei , unde se afla oficiul de cadastru si intabulare a proprietatilor imobiliare?. multumesc.
Buna ziua,
In capitala judetului sau in mun. Bucuresti1
Puteti cauta pe site-ul OCPI judetean locatia oficiului de cadastru local.
In calitate de PF puteti solicita un extras de CF pentru informare pentru orice proprietate.

1-Pentru coerenta discutiei,rugam respectati regulamentul forumului ,nu deschideti mai multe topicuri cu subiect identic,continuati discutia in topicul initial deschis
2-Exista unitati de arhivare a proprietatilor imobiliare pentru fiecare zona geografica
[ link extern ] /