Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Din cauza unor angajați ai primăriei s-a ars o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Din cauza unor angajați ai primăriei s-a ars o mulțime de aparatură a firmei. Unde să fac plângere, cum îmi pot recupera paguba?

Buna seara! Sunt proprietarul unei firme de produse furajere. In seara aceasta, doi angajati ai primariei au vrut sa dea jos ghirlandele luminoase de pe stalpi.Au taiat firul de curent care alimenta aparatele elecronice din firma, s a produs un scurtcircuit si acestea au fost arse. ( cantar ,laptop, frigider,casa de marcat,calorifer). Ma puteti ajuta cu un model de plangere?Cui sa ma adresez? Primarie,politie,opc?Multumesc frumos!
Manuela Rășină, administrator
Un sfat Off Topic (pentru Craciunul viitor): folositi prize multiple cu protectie la supratensiune, eu am asa ceva si, desi au fost niste caderi de tensiune, calculatorul meu este bine mersi.
Recent am vazut la Kaufkand un adaptor, il bagi in priza si calculatorul in adaptor si esti protejat.
Bafta cu Primaria!