Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutire impozit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutire impozit

Buna ziua,
Stiti cumva cum se procedeaza in acest moment cu persoanele care lucreaza in domeniul IT si pana la noile schimbari au fost scutite de impozit, beneficiaza si acum de scutirea respectiva?
sau cum se procedeaza?Au fost reglementate si aceste aspecte?
Persoanele fizice, pentru veniturile realizate din salarii și asimilate salariilor prevăzute la art. 76 alin. (1)-(3) C.fisc., ca urmare a desfășurării activității de creare de programe pentru calculator, în condițiile stabilite prin ordin comun al ministrului comunicațiilor și societății informaționale, al ministrului muncii și justiției sociale, al ministrului educației naționale și al ministrului finanțelor publice, sunt scutite de la plata impozitului pe venit .

Vedeti si
[ link extern ]