Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Contract prestari servicii informatice cu PFA
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Contract prestari servicii informatice cu PFA

Conform Legii 98/2016 se poate incheia (achizitiona) contract de prestari servicii informatice cu PFA?
Multumesc anticipat
art. 3 alin (1) lit. jj) din Legea 98/2016 :operator economic — orice persoană fizică sau juridică, de drept public ori de drept privat, sau grup ori asociere de astfel de persoane, care oferă în mod licit pe piață executarea de lucrări și/sau a unei construcții, furnizarea de produse ori prestarea de servicii, inclusiv orice asociere temporară formată între două ori mai multe dintre aceste entități;
Faneli, utilizator