Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Legislatie medicina muncii
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Legislatie medicina muncii

Am primit de la medicul de medicina muncii o interdictie temporara de 6 luni.Mentionez ca lucrez in invatamint si aceasta a urmat datorita unei interneri la psihiatrie.Boala de care sufar o am de 7 ani si acelasi medic mi-a dat accept chiar si dupa alte internari.Am si avizul psihologului de medicina muncii cu apt in invatamint si avizul favorabil al psihiatrului curat.Ce pot sa fac?
Medicul de medicina muncii mi-a dat interdictia pe baza iesirii din spital nu pe avizul psihologic si pe al medicului psihitru la care am fost internata.
Dvs. ati mentionat "aviz psihologic de medicina muncii". motiv care m-a nedumerit si am punctat in mesajul meu anterior (!?).
Procedura medicului specialist de medicina muncii este corecta.