Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inmatriculare masina cetatean strain
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inmatriculare masina cetatean strain

Buna ziua,
e posibil ca un cetatean strain din spatiul UE sa inmatriculeze o masina in Romania, fara ca acesta sa aiba domiciliul in Romania. Care ar fi conditille sau in ce situatie ar fi posibil acest lucru?
multumesc anticipat!
Daca este rezindent poate inmatricula masina pe numele lui.