avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inmatriculare masina cetatean strain
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inmatriculare masina cetatean strain

Buna ziua,
e posibil ca un cetatean strain din spatiul UE sa inmatriculeze o masina in Romania, fara ca acesta sa aiba domiciliul in Romania. Care ar fi conditille sau in ce situatie ar fi posibil acest lucru?
multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: aum300 , utilizator 13:24, 1 Februarie 2018
Daca este rezindent poate inmatricula masina pe numele lui.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca sunt cetatean strain pot cumpara masina in romania? MarielenaDm MarielenaDm Buna ziua, Pun intrebarea pentru o cunostinta: daca acesta este cetatean strain (Marea Britanie), poate cumpara si inregistra pe numele lui un autoturism in ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto in romania - cetatean strain rezident in romania ... Arianrod Arianrod Inmatriculare auto in Romania - cetatean strain rezident in Romania Buna ziua, As dori sa stiu daca un cetatean strain (UE) cu rezidenta in Romania, poate ... (vezi toată discuția)
Acte prelungire rezidenta daniela.popa daniela.popa Buna ziua, In Noiembrie sotului meu ii expira reziednta. Am urmatoarele intrebari: 1.Dovada spatiului de locuit se poate face cu contract de comodat? ... (vezi toată discuția)