avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Buna ziua,
Doresc sa angajez o camerista cu salariul 1.000 RON in mana. Ce cheltuieli am in acest caz?
Existenta salariului minim brut pe economie de 1.900 ron, ma obliga sa-l ofer, sau tine de negocierea mea cu angajatul?

Multumesc,
Andrei
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:57, 22 Februarie 2018
Eu, ca persoana fizica, nu autorizata, pot angaja ("femeie in casa")?
O femeie divortata cu 4 copii in intretinere 2 minori si 2 majori (din care unul student caruia ii plateste camin, cursuri etc) de ce deducere beneficiaza? Din 1900 cu cat ramane in mana?
O persoana fizica poate angaja o alta persoana fizica.

Calcul salarial
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul forfetar madyfree1987 madyfree1987 1..As dori sa stiu si eu in ce consta impozitul forfetar si ce influenta are asupra persoanelor PFA . 2..As vrea sa stiu daca se poate lucra in domeniul ... (vezi toată discuția)
Pfa are salariu? arinna arinna La un pfa venitul brut obtinut este si salariul brut sau ele sunt diferite? Adica se declar ca aceeasi valoare sau diferit? (vezi toată discuția)
Taxe pe venitul salarial LidiaMuraru LidiaMuraru Taxa de angajarea cu 4 ore cu un salar SUB salarul minim pe economie - 1900 Ron, cum se calculeaza si daca e legal. Multumesc. (vezi toată discuția)