Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Buna ziua,
Doresc sa angajez o camerista cu salariul 1.000 RON in mana. Ce cheltuieli am in acest caz?
Existenta salariului minim brut pe economie de 1.900 ron, ma obliga sa-l ofer, sau tine de negocierea mea cu angajatul?

Multumesc,
Andrei
Eu, ca persoana fizica, nu autorizata, pot angaja ("femeie in casa")?
O femeie divortata cu 4 copii in intretinere 2 minori si 2 majori (din care unul student caruia ii plateste camin, cursuri etc) de ce deducere beneficiaza? Din 1900 cu cat ramane in mana?
O persoana fizica poate angaja o alta persoana fizica.

Calcul salarial
[ link extern ] /