Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ore:

Pentru un salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ore:
- cat trebuie sa fie salariul minim brut?
- care sunt contributiile care se calculeaza?
- cat este salariul net de plata?
Mentionez ca salariatul are la alta societate functie de baza si salariu brut de 1900 lei, fiind angajat cu norma de 8 ore.
george-neagu, moderator
Salariul minim va fi de 475 lei / luna.
In situatia prezentata contributiile vor fi : CAS 119 lei, sanatate 48 lei, impozit salariu 31 lei.
Salariul net de plata va fi de 277 lei.