avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ore:

Pentru un salariat cu contract de munca cu norma partiala de 2 ore:
- cat trebuie sa fie salariul minim brut?
- care sunt contributiile care se calculeaza?
- cat este salariul net de plata?
Mentionez ca salariatul are la alta societate functie de baza si salariu brut de 1900 lei, fiind angajat cu norma de 8 ore.
Ultima modificare: Luni, 5 Februarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 15:54, 5 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Salariul minim va fi de 475 lei / luna.
In situatia prezentata contributiile vor fi : CAS 119 lei, sanatate 48 lei, impozit salariu 31 lei.
Salariul net de plata va fi de 277 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul cenzor pensionar mirelahanganu mirelahanganu Buna ziua, Spuneti-mi si mie va rog cum se calculeaza salariul unui cenzor pensionat la limita de varsta. Vrem sa i facem contract de munca la o suma neta ... (vezi toată discuția)
Salariu femeie de serviciu Elidor Elidor Buna ziua, pentru o femeie de serviciu care activeaza doar pe 1 scara din 3 ale unei Asociatii de proprietari, 1.la conventia civila ce se incheie, ce dari ... (vezi toată discuția)
Cat trebuie sa plateasca angajatorul pentru contractul meu part time de 2 ore? Samicri Samicri Buna ziua, Sunt medic rezident si am incheiat contractul de munca cu spitalul la care voi lucra ( angajatorul fiind MS ). Pentru acest contract voi plati ... (vezi toată discuția)