Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Declaratie notariala
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Declaratie notariala

Buna ziua,
Va rog sa ma scuzati ca nu ma pricep, as dori sa stiu (in cazul in care se va vota legea vaccinarii obligatorii a populatiei/copiilor - daca nu cumva s-a votat deja) cam ce declaratie as putea da/redacta in fata unui notar INAINTE DE VACCINARE prin care sa atest (cu acte de la medic) ca eu/copilul sunt/este PERFECT SANATOS, pentru situatia in care POST-VACCINARE se intampla necazuri de tip paralizie, autism, etc, astfel incat sa pot actiona mai departe in judecata, avand in vedere ca sunt statistici publice despre anumite vaccinuri ca genereaza probleme si reactii adverse in proportie de 5%, sau conform producatorilor "pot genera reactii adverse grave".
lucian_c, utilizator
Nu cred ca veti gasi in prezent, vreun notar care sa intocmeasca o astfel de declaratie.
Daca se va vota o astfel de lege este posibil ca aceasta sa contina si prevederi care sa dea raspuns la astfel de initiative.
Multumesc,

Ne ramane sa emigram in state unde nu sunt incalcate Drepturile Omului.....
Este alegerea dvs.
Inainte de a face pasul spre o anume destinatie, nu este rau sa aflati daca in respectiva tara nu este cumva obligatorie vaccinarea copiilor prin lege.
Multumesc pentru sfat, (mai) sunt state unde drepturile fundamentale ale persoanei nu sunt incalcate, evident, drepturi obtinute prin implicarea societatii civile.