Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... acte auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

acte auto

Buna ziua ,
Sotul meu a avut acum 15 ani in urma un autoturism , autoturismul a fost dat la remat dupa care nu l-a mai interesat deoarece a fost plecat . Actele si placutele le avea in boxa mamei lui , acolo a spart cineva boxa si se pare ca au fost luate acele acte si placutele masinii . Acum 13 anu am radiat masina de la fis in baza procesului verbal de predare la remat .Dupa 15 ani primesc doua amenzi din Franta precum ca , am circulat cu viteza . Ce pot face si unde sa ma duc sa scot din evidenta politiei aceasta masina . Am trimis autoritatilor franceze contestatia pentru amenda impreuna cu actele care dovedesc ca autoturismul nu mai exista . Va multumesc .
Solicitati oficial la serviciul politie rutiera deparatamnetul evidenta auto fisa vehiculului din care rezulta data radierii auto