Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... avize chiosc cu bauturi pe baza de cafea
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

avize chiosc cu bauturi pe baza de cafea

buna
am un srl care are ca activitate principala constructiile si acum as vrea sa deschid un punct de lucru, un chiosc in care se vand doar bauturi pe baza de cafea in pahare de unica folosinta 'to go'(mentionez ca am adaugat codurile caen necesare activitatii).Pentru ca nu este o locatie fixa ci un chiosc si totul este de unica folosinta, intrebarea mea este am nevoie de apa curenta?ce alte avize as mai avea nevoie?sanepidul,mediu sau pompierii ?
am citit si legislatia si nu este nimic clar sau concret in acest sens. adica ar trebui sa fim la 25 de m de o toaleta, cum este si cazul ( terenul pe care am pus choscul este inchiriat de la un fast food care ne-a permis accesul la toalete,respectiv chiuveta in care te poti spala dupa utilizarea toaletei). in afara de spalarea pe maini a personalului dupa utilizarea toaletei nu vad alta utilizare a apei in chiosc.